Skip to content

Lifting twarzy

Utrata jędrności i napięcia skóry jest procesem całkowicie naturalnym, spowodowanym zmniejszającą się wraz z upływem lat ilością włókien kolagenowych występujących w skórze. Proces ten następuje powoli już po 25 roku życia, natomiast zauważalny jest około 40. Dbając o odpowiednią pielęgnację, zdrową dietę i nawodnienie, możemy opóźnić ten nieunikniony proces. Pierwszym objawem utraty elastyczności są pojawiające się na czole i w okolicach oczu zmarszczki oraz luźniejsza skóra na policzkach. Delikatne zmarszczki dodają nam uroku, są zwierciadłem naszej duszy.

Co zrobić, gdy jest ich zbut dużo, a ich obecność wpędza nas w kompleksy i powoduje obniżenie naszej pewności siebie? Na ratunek przychodzą zabiegi medycyny estetycznej i anti-aging, które nawilżają skórę i wzbogacają ją o utracone składniki. W sytuacj, gdy luźnej skóy jest zbyt dużo, specjalista chirurgii plastycznej może zaproponować klasyczny lifing twarzy, zabieg który da długotrwały efekt napięcia.    

Jak wygląda zabieg?

Lifting twarzy możemy podzielić na rodzaje:

 • klasyczny lifting twarzy – jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym przez specjalistę chirurgii plastycznej. Zabieg ten polega na zredukowaniu tkanki w środkowej i dolnej części twarzy oraz szyi, która z wiekiem zaczyna opadać. Podczas zabiegu chirurg naciąga skórę oraz delikatnie przesuwa powięź która osłania mięśnie w miejscach, gdzie skóra utraciła sprężystość i napięcie. Chirurg wykonuje nacięcie w małowidocznych miejscach na skroni, przed i za uchem. Dzieki takiej technice, skóra doskonale układa się na mięśniach i daje naturalny efekt. Lifting twarzy jest zabiegiem stałym i nie wymaga powtórzenia.
 • lifting wolumetryczny – jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej i polega na modelowaniu twarzy specjalistycznym preparatem wzmogaconym m.in. kwasem hialuronowym, mlekowym lub hydroksyapatytem wapnia, który podawany jest w głębokie warstwy skóry. Zabieg ten nie wymaga zastosowania specjalnego znieczulenia, jednak najczęściej przed jego wykonaniem stosuje się maść znieczulającą miejscowo. Podczas zabiegu preparat wprowadzany jest miejscowo za pomocą drobnej igły w miejsca, które utraciły jędrność i sprężystość. Dzięki wolumetrii można zredukować zmarszczki, unieść opadające policzki, podnieść delikatnie brwi, wymodelować linię żuchwy i podbródka. Efekt zabiegu widoczny jest niemal od razu, jednak należy poczekać, aż zejdzie opuchlizna. Zabieg ten nie jest trwały i wymaga powtórzeń, a efekt utrzymuje się przez 12-18 miesięcy.

Zalecenia po zabiegu

Klasyczny lifting twarzy zalecenia –  zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, w związku z tym konieczna jest hospitalizacja przez 1-2 doby. Szwy usuwane są najczęściej w 7 dobie, a ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po około 6 miesiącach.

Wolumetria twarzy – nie wymaga specjalnych zaleceń.

Czas trwania zabiegu:

Klasyczny lifting twarzy: ok. 2h

Wolumetria twarzy: ok. 40 min 

Okres hospitalizacji:

Klasyczny lifting twarzy: ok. 2 dni

Wolumetria twarzy: zabieg nie wymaga hispitalizacji

usługi modelowania twarzy

Cennik

 • Plastyka uszu
  od 4500 zł
  Ostateczny koszt zabiegu uzgadniany jest po konsultacji z lekarzem chirurgii plastycznej
 • Plastyka uszu (1 ucho)
  2600 zł
  Ostateczny koszt zabiegu uzgadniany jest po konsultacji z lekarzem chirurgii plastycznej
 • Plastyka powiek górnych lub dolnych
  od 4 500 zł
  Ostateczny koszt zabiegu uzgadniany jest po konsultacji z lekarzem chirurgii plastycznej
 • Lifting twarzy i szyi
  od 16 000 zł
  Ostateczny koszt zabiegu uzgadniany jest po konsultacji z lekarzem chirurgii plastycznej
 • Lifting twarzy i szyi i powieki górne lub dolne
  od 18 000 zł
  Ostateczny koszt zabiegu uzgadniany jest po konsultacji z lekarzem chirurgii plastycznej
poczuj różnicę

Specjalista wykonujący zabieg

chirurg plastyczny

dr n. med. Wojciech Wacławowicz

dr n. med. Wojciech Wacławowicz specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów modelowania twarzy i ciała oraz zabiegów rekonstrukcyjnych metodą małoinwazyjną oraz klasyczną.