Skip to content

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać po wakacjach?

Jakie zabiegi medycyny estetycznej

Lato już powoli zbliża się ku końcowi, większość z nas urlop ma już za sobą… Wakacje są cudownym okresem, podczas którego możemy odpocząć od natłoku codziennych obowiązków, zwolnić i poświęcić czas na robienie tego, co sprawia nam przyjemność, inaczej mówiąc „zresetować się”. Niestety nie wygląda to tak kolorowo, jeżeli chodzi o kondycję naszej skóry, która wystawiana jest na silne promieniowanie oraz inne warunki atmosferyczne, które mogą mieć na nią negatywny wpływ.

Promienie słoneczne, wiatr, kąpiel w chlorowanej lub słonej wodzie sprawiają, że skóra może stać się szara, odwodniona oraz utracić jędrność, dlatego po wakacjach warto poświęcić jej więcej uwagi oraz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które dotlenią i nawodnią skórę, przywrócą jej blask, a my poczujemy się rewelacyjnie.

Spis treści

Kiedy warto wykonać zabieg medycyny estetycznej?

O skórę należy dbać przez cały rok, aby utrzymać ją w dobrej kondycji. Większość zabiegów medycyny estetycznej można wykonać w dowolnym czasie, jednak nie wszystkie (tj. usuwanie przebarwień), ponieważ latem skóra bardziej narażona jest na czynniki atmosferyczne, jak słońce czy wiatr. O tym kiedy dany zabieg może być wykonany oraz o przeciwwskazaniach, poinformuje Cię lekarz medycyny estetycznej podczas wstępnego wywiadu. Zabiegi regeneracyjne i odbudowujące skórę warto wykonać w chłodniejszym sezonie jesienno-zimowym.

Jakie zabiegi warto wykonać po wakacjach?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki zabieg byłby dla Ciebie odpowiedni, pierwszym krokiem jaki powinnaś wykonać jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który zaproponuje idealne dla Ciebie rozwiązanie, biorąc pod uwagę kondycję skóry oraz Twoje naturalne uwarunkowania. Zależy nam na tym, aby efekt po zabiegu był satysfakcjonujący i naturalny.  

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest intensywna regeneracja i nawilżenie skóry, dzięki czemu jest widocznie odświeżona i odmłodzona. Zabieg mezoterapii igłowej polega na wprowadzeniu substancji odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej za pomocą cienkiej igły. Zabieg ten jest wysoce skuteczny ponieważ preparat jest podawany w miejsce do którego nie docierają preparaty nakładane na wierzchnią warstwę skóry. Zabieg mezoterapii igłowej należy wykonywać w serii od 3 do 6 zabiegów, w cyklu co 2-3 miesiące lub raz na 6 miesięcy.

Efekty, jakie daje mezoterapia igłowa:

  • poprawa napięcie, elastyczność i nawilżenie skóry
  • niweluje drobne zmarszczki
  • zmniejsza widoczność pękniętych naczynek
  • stymuluje regenerację skóry

Lifting wampirzy (osocze bogatopłytkowe)

Lifting wampirzy (osocze bogatopłytkowe) zabieg ten zyskuje coraz większą popularność ze względu na niesamowite efekty, które utrzymują się przez okres 8-12 miesięcy i nie ma konieczności wykonywania kilku serii, tak jak w przypadku innych zabiegów regeneracyjnych. Pierwsze efekty widoczne są po około 1-2 tygodni od zabiegu, natomiast ostateczny efekt po miesiącu. Zabieg ten polega na pobraniu krwi własnej „pacjentki”, którą umieszczę się w specjalistycznej wirówce, dzięki temu uzyskuje się bogate w składniki odżywcze osocze bogatopłytkowe. Następnie lekarz medycyny estetycznej za pomocą iniekcji wprowadza osocze do skóry właściwej, pozostałe osocze rozprowadza na twarzy i szyi w formie maski.

Efekty, jakie daje mezoterapia osoczem bogatopłytkowym:

  • poprawa elastyczności i jędrności skóry
  • wygładzenie skóry oraz ujednolicenie jej kolorytu
  • widoczne odmłodzenie
  • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – naturalnie występuje w organizmie, jednak z wiekiem zaczyna go ubywać. Zabieg kwasem hialuronowym wykonywany jest zarówno u osób młodszych, u których pojawiają się pierwsze zmarszczki i oznaki starzenia oraz osób, które borykają się z głębszymi zmarszczkami.  Efekty zabiegu utrzymują się przez około rok, po tym czasie można powtórzyć zabieg dla ich utrzymania. Lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji dobierze odpowiednią ilość preparatu i jego stężenia do efektów, jakie pragniemy uzyskać. Preparat podawany jest w wybrane miejsca, aby wypełnić zmarszczki.

Efekty, jakie daje zabieg kwasem hialuronowym:

  • wypoczęty, odświeżony, promienny wygląd skóry
  • wypełnienie zmarszczek

Jeżeli chciałabyś skorzystać z zabiegu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, koniecznie umów się na konsultację z naszym specjalistą dr n. med. Wojciechem Wacławowiczem, który dobierze zabieg odpowiedni do oczekiwanych efektów oraz Twoich indywidualnych uwarunkowań. 

MASZ PYTANIA?
Skontaktuj się z Koordynatorem Chirurgii Plastycznej Agnieszką Poprawską:
tel. +48 608 031 168
a.poprawska@vratislavia-medica.pl

Powiązane wpisy