Skip to content

Liposukcja i lipotransfer, czyli o tym jak możesz szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej

liposukcja-cover

Zdrowe odchudzanie to proces wieloetapowy i rozłożony w czasie. Często pomimo zbilansowanej diety, aktywnego trybu życia oraz regularnych ćwiczeń wygląd niektórych partii ciała nadal nie jest zadowalający. Czy można w inny sposób pozbyć się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej? Jak szybko i efektywnie wymodelować wybrane partie ciała? Czy można przenieść nadmiar tkanki tłuszczowej z jednej części ciała do innej? Dobrym rozwiązaniem może okazać się liposukcja lub lipotransfer.

Spis treści

Liposukcja – na czym polega zabieg i kiedy powinniśmy się na niego zdecydować?

Liposukcja to chirurgiczne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych okolic ciała tj.: ramiona, brzuch, pośladki, uda, czy podbródek. Podczas zabiegu liposukcji można usunąć nawet 3-4 litry tłuszczu. Należy jednak pamiętać, że liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, a niwelującym niedostatki figury np.: do podkreślenia talii, czy wysmuklenia ud. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu. Jest to zabieg dedykowany osobom, które pomimo stosowanej diety i ćwiczeń nadal zmagają się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej i chcą w naturalny i subtelny sposób poprawić niedoskonałości swojej sylwetki.

Nowoczesna metoda usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej – liposukcja wibracyjna

Współczesna medycyna daje nam już wiele możliwości, aby w bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów. Klasyczną liposukcję przeprowadza się wprowadzając odpowiednią kaniulę w tkankę tłuszczową i jej eliminację z wykorzystaniem podciśnienia. Aktualnie bardzo popularną i często stosowaną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej jest liposukcja wibracyjna. Metoda ta polega na zastosowaniu kaniuli wibracyjnej, wykonującej precyzyjne ruchy w przód i w tył. Tkanka tłuszczowa odpreparowana zostaje w bardzo delikatny sposób, co nie wpływa na uszkodzenie pobranego materiału, a dzięki temu może zostać on wykorzystany do jednoczasowego wypełnienia innych okolic ciała np. piersi, czy pośladków (tzw. lipotransfer). Liposukcja i lipotransfer może odbywać się w znieczuleniu ogólnym lub w analgosedacji, czyli w mniej inwazyjnym znieczuleniu, podczas którego Pacjent nie odczuwa nieprzyjemnych dolegliwości związanych z zabiegiem i nie pamięta jego przebiegu. Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa zostaje miejscowo znieczulona, następnie rozbijana za pomocą specjalnego aparatu, który odsysa jej nadmiar.

Czy liposukcja jest dla każdego?

Zabieg liposukcji nie jest przeznaczony dla Pacjentów otyłych lub borykających się z kłopotami zdrowotnymi, które spowodowane są nadwagą. Odsysanie tłuszczu wskazane jest u osób, które pomimo prób usunięcia miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej, poprzez stosowanie zbilansowanej diety, wzmożonej aktywności fizycznej – nadal nie osiągnęły satysfakcjonującego efektu. Zabieg polecany jest osobom o wadze pozostającej w granicach normy, o dobrej kondycji zdrowotnej oraz posiadającym stosunkowo jędrną i elastyczną skórę.

Lipotransfer – jeden zabieg, dwa efekty!

Lipotransfer to przeszczep tkanki tłuszczowej – zabieg, który umożliwia miejscowe pozbycie się nadmiaru tłuszczu i przeniesienie go w wybraną partię ciała. Prawidłowo pobrany materiał w trakcie liposukcji jest bogaty w komórki macierzyste i doskonale nadaje się do reimplantacji. Dzięki temu chirurg plastyczny wykonujący zabieg może osiągnąć naturalny efekt wypełnienia, bez wykorzystania implantów. Poza odbudową objętości oraz możliwością redukcji ubytków tkanek, lipotransfer zapewnia unikalne właściwości regeneracyjne i biorewitalizacyjne. Własny tłuszcz jest jednym z najlepszych oraz najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do wypełnienia ubytków oraz modelowania ciała. Procedura wykonywana jest podczas jednego zabiegu. Pacjent hospitalizowany jest przez jedną dobę, po czym może całkowicie wrócić do normalnej aktywności. Efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Należy jednak pamiętać, że tłuszcz po przeszczepieniu ulega naturalnej absorbcji, dlatego efekt w kolejnych dniach może lekko osłabnąć.

Jeżeli zastanawiasz się czy liposukcja jest odpowiednią zabiegiem, umów się na konsultację z dr n. med. Wojciechem Wacławowiczem chirurgiem plastycznym, który odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania i szczegółowo opowie o zabiegu. 

Powiązane wpisy